جولای 22, 2024
ارتوپدی فنی هما

ارتوپدی فنی هما

چت آنلاین با ارتوپدی فنی هما

در این مطلب از سایت متخصص ارتوپدی به معرفی خدمات مرکز ارتوپدی فنی هما در شیراز  می پردازیم. برای دریافت نحوه خدمات دهی و اطلاع از هزینه خدمات تا انتها همراه ما باشید.

معرفی ارتوپدی فنی هما

ساخت اندام مصنوعی

ارتوپدهای فنی افرادی آموزش دیده در زمینه پزشکی هستند که تحت مدیریت یک پزشک و با همکاری و تعامل دیگر افراد متخصص گروه مراقبتی فعالیت می‌کنند. آن‌ها در گچ گرفتن و ساخت قالب‌های گچی‌ تخصص دارند و مسئول ارائه دستورالعمل‌های مرتبط با این درمان‌ها به بیماران هستند. آن‌ها از طریق اعمال، تنظیم و برداشتن انواع مختلفی از قالب‌های گچی، آتل و کش‌های طبی مراقبت‌های لازم را از بیمارانی انجام می‌دهند که دارای مشکلات ارتوپدی هستند. ارتوپدهای فنی خدمات مربوط به قالب‌گیری را اغلب در اتاق‌ عمل بیمارستان انجام می‌دهند. البته اکنون بعضی از کلینیک‌ها هم خدمات ارتوپدی لازم را ارائه می‌دهند.

ارتوپدی فنی هما

خدمات ارتوپدی فنی هما

  • وظایف ارتوپد فنی با توجه به جایی که در آن کار می‌کنند، مختلف است و ممکن است شامل موارد زیر باشد. البته تنها محدود به این موارد نمی‌شود:
  • کندن و پوشاندن لباس: ارزیابی وضعیت ناحیه آسیب دیده قبل از انجام اقدامات درمانی بعدی. وقتی مشکل شناسایی شد برای اقدامات بعدی با پزشک صحبت می‌کند. محل زخم را هم تمیز می‌کند.
  • ساخت قالب با استفاده از گچ یا مواد مصنوعی. این مرحله شامل تنظیم، برداشتن، تعمیر و محکم کردن قالب‌ها است.
  • ارزیابی و آماده‌سازی بیمار برای استفاده از تجهیزات ارتوپدی و انجام دیگر کمک‌های اولیه. ارائه دستورالعمل‌های لازم به بیمار در مورد شیوه مراقبت و نحوه استفاده درست از تجهیزات.
  • کمک در پوشیدن، نگهداری و تنظیم میزان تراکشن (پوستی، اسکلتی و دستی). این مورد شامل آموزش درمان با تراکشن (کشش ستون فقرات) به بیمار نیز می‌شود.
  • برداشتن بخیه، سیم‌های K، پین‌ها و تثبیت‌کننده‌های خارجی با استفاده از روش‌های استریل.
  • ساخت و بستن آتل و بانداژ (آتل انگشت، ساعد، بانداژ ولپو، بستن کش‌های طبی، آتل‌بندی بازو، آتل زانو و غیره)
  • ارائه دستورالعمل به بیمار/خانواده بیمار در مورد مراقبت از قالب، آتل گچی U-Slab، یا بریس و همچنین مراقبت‌های پوستی. تاکید بر اطلاعات پزشکی ارائه شده توسط پزشک در مورد نوع آسیب‌دیدگی، روند درمان و نتایج مورد انتظار.
  • سفارش و نگهداری تجهیزات. مدیریت تجهیزات ارتوپدی.

ارتوپد فنی همچنین در صورت نیاز با دیگر متخصصین همچون پزشکان، پراستاران، فیزیوتراپیست و دیگر همکاران هم همکاری خواهد داشت.

اینستاگرام: homa.opc

ارتوپدی فنی هما

اطلاعات ارتوپدی فنی هما

شماره تماس: 0713235701009178363556
آدرس:  شیراز، بلوار زند، بالاتر از بیمارستان شهید فقیهی، خیابان شهید عبائیان، ساختمان دی، طبقه 4 
با مدیریت پروین معصومی راد

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *