می 27, 2024
کلینیک فیزیوتراپی فدک

کلینیک فیزیوتراپی فدک

چت آنلاین با کلینیک فیزیوتراپی فدک

در این مطلب از وب سایت ارتوپدی به معرفی کلینیک فیزوتراپی فدک در شیراز می پردازیم. در صورتی که به دنبال یک مرکز مجهز جهت انجام فیزیوتراپی تحت نظر پزشک و با بروزترین امکانات هستید، پیشنهاد ما به شما مرکز است.

کلینیک فیزیوتراپی فدک در شیراز

مرکز ویژه درمان اختلالات عملکردی کف لگن و درمان بیماری های عضلانی، عصبی و اسکلتی. فیزیوتراپیست مجموعه  فرزانه دهقان شماره نظام پزشکی 3670-ف می باشد. فیزیوتراپی فدک مجهز به : الکتروتراپی، لیزرتراپی بیوفیدبک تراپی، پارافین تراپی، دستگاه ترکشن آتوماتیک ستون فقرات گردنی و کمری و سالن مجهز تمرین درمانی می باشد.
در این مجموعه همچنین درمان های دستی تخصصی شامل مانیپولاسیون، موبیلیزاسیون، آزادسازی نقاط ماشه ای دردناک، آزادسازی چسبندگی های فاشیا و بافت های همبند ارائه می گردد. در ادامه نیز به صورت کلی برخی از خدمات مجموعه را معرفی می نماییم.

کلینیک فیزیوتراپی فدک

خدمات کلینیک فیزیوتراپی فدک

 • انجام تیپینگ kinesiology) taping): جهت کاهش درد، بهبود عملکرد عضلات و پیشگیری از آسیب های ورزشی
  انجام تکنیک های سوزن خشک (dry needling) : جهت کاهش درد و درمان مشکلات مربوط به گرفتگیهای عضلانی و نقاط ماشه ای دردناک
  انجام فیزیوتراپی تخصصی و کاملا حرفه ای در اختلالات عملکردی کف لگن نظیربی اختیاری های ادراری و مدفوعی, احتباس اداری, یبوست, واژینیسموس و…
 • توانبخشی پس از سکته مغزی: با استفاده از روش های نوین در تحریک سیستم عصبی عضلانی، تحریکات الکتریکی و ارائه تمرینات ورزشی مناسب
  درمان فلج صورت (فلج بلز): با استفاده از یک برنامه درمانی کامل شامل لیزر درمانی، الکتروتراپی ،طب سوزنی، بیوفیدبک و ماساژ درمانی
 • توانبخشی آسیب های طناب نخاعی: با ارائه روش های خاص و تمرینات ورزشی مناسب، تحریکات الکتریکی مخصوص جهت ارتقائ بیمار به حداکثر ممکن استقلال فردی و توانایی های عملکردی
 • درمان فتق دیسک بین مهره ای و تنگی کانال نخاعی: با ارائه برنامه درمانی جامع شامل الکتروتراپی، لیزرتراپی، ترکشن ستون فقرات، نیدلینگ و برنامه تمرین درمانی مناسب
 • آسیب های رباط و منیسک زانو و کلیه آسیب های ورزشی: از طریق الکتروتراپی، لیزرتراپی و…
 • درمان پیچ خوردگی های مچ پا: با لیزر درمانی، تیپینگ مچ پا و ورزش های لازم جهت افزایش تعادل و افزایش حس عمقی مفصل
  درمان انحراف ستون فقرات نظیر اسکولیوز، کیفوز و لورودز: با استفاده از حرکات اصلاحی و ورزش های درمانی مناسب
 • درمان آرتروز مفاصل: فیزیوتراپی و ورزش درمانی نقش بسیار مهمی در کاهش درد و التهاب و بهبود دامنه حرکتی مفاصل و افزایش قدرت عضلانی دارد.
 • فیزیوتراپی بعد از جراحی اعصاب محیطی: بعد از جراحی و پیوند اعصاب محیطی فیزیوتراپی کمک شایانی به حفظ و بهبود عملکرد عضلات مربوطه تا زمان رشد کامل عصب مینماید.
 • درمان شانه یخ زده: در هر دو فاز حاد و مزمن این بیماری یک فیزیوتراپیست با تجربه با ارایه برنامه درمانی مناسب به کاهش درد و التهاب و افزایش دامنه حرکتی مفصل کمک می‌کند.استفاده از لیزر و نیدلینگ نیز بسیار سودمند خواهد بود.
 • درمان گرفتگی عصب دست(CTS) : فیزیوتراپی در CTS شامل الکتروتراپی، لیزرتراپی، ماساژ، تکنیکهای درمان دستی جهت آزادسازی عصب و…می‌باشد که نقش موثری در کاهش علایم بیماری دارد.
  فیزوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل: نتیجه نهایی این نوع جراحی کاملا وابسته به برنامه فیزیوتراپی بعد از جراحی می‌باشد.یک فیزیوتراپیست ماهر و با تجربه به درستی مفصل را متحرک سازی کرده و از بروز عوارض پس از جراحی جلوگیری میکند .
 • درمان بی اختیاری های ادراری: انواع بی اختیاری های ادراری نظیر بی اختیاری ادراری اورژانسی و بی اختیاری اداری استرسی به خوبی با روشهای نوین فیزیوتراپی قابل درمان هستند. فیزیوتراپیست متخصص کف لگن از طریق بیوفیدبک تراپی، تحریکات الکتریکی مناسب و آموزش ورزشهای مناسب به تقویت عضلات کف لگن کمک کرده و بهبود قدرت این عضلات نقش بسزایی در درمان بی اختیاری های ادراری دارد. هشتاد درصد بیماران مبتلا به بی اختیاری های ادراری پس از درمان های فیزیوتراپی نتایج رضایت بخشی به دست آورده اند.
 • درمان یبوست: فیزیوتراپیست متخصص کف لگن باارزیابی کامل بیمار یک برنامه درمانی خاص براساس نیاز بیمار طراحی کرده و تمرینات مناسب جهت ریلکس کردن و منقبض کردن و یا تقویت عضلات کف لگن طراحی میکند همچنین با انجام تحریکات الکتریکی مناسب موجب تحریک عصب و افزایش حرکات روده می گردد به علاوه با انجام تکنیک های دستی به رفع چسبندگی های داخل شکم کمک میکند. استفاده از بیوفیدبک تراپی، ماساژ درمانی و طب سوزنی نیز در این زمینه نقش مهمی دارد.
 • درمان احتباس ادراری : در بیمارانی که به دلایل مختلف نظیر مشکلات سیستم عصبی دچار احتباس ادراری شده اند میتوان به کمک فیزیوتراپی و تحریک عضلات مثانه به دفع ادرار در این بیماران کمک کرد به گونه ای که بیمار دیگر نیازی به استفاده از سوند ادراری نداشته باشد.
 • درمان واژینیسموس: واژینیسموس عارضه ای است که در آن اسپاسم غیرارادی عضلات اطراف واژن مانع از برقراری رابطه جنسی و یا باعث بروز مقاربت دردناک میشود. در کلینیک فیزیوتراپی فدک درمان تضمینی واژینیسموس با استفاده از بیوفیدبک تراپی، دیلاتور و…انجام میگیرد.
 • درمان خارپاشنه
 • شاک ویو تراپی
 • تکار تراپی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات این فیزیوتراپی به اینستاگرام کلینیک فیزیوتراپی فدک به آدرس physiotherapy_fadak_shiraz مراجعه نمایید.

کلینیک فیزیوتراپی فدک

روشها و تکنیک های درمانی مورد استفاده در کلینیک فیزیوتراپی فدک

 • لیزرتراپی : لیزر پر توان به عنوان یکی از مدالیته های موثر ، پرکاربرد و غیر تهاجمی در فیزیوتراپی شناخته میشود درمان با اشعه لیزر میزان انرژی در دسترس سلول ها را افزایش داده لذاسوخت و ساز و ترمیم سلولی تسریع میشود و به روند بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده کمک میکند. لیزردرمانی در درمان پارگی ها و کشیدگی های تاندون ها و رباط ها ،تاندونیت ها، بورسیت ها ، آسیبهای دیسک بین مهره ای و همچنین در کاهش درد نقش بسزایی ایفا می‌کند.
 • بیوفیدبک تراپی: بیوفیدبک تراپی نوعی از درمان است که در آن از ابزار خاصی جهت ثبت فرآیندهای فیزیولوژیک بدن( نظیر انقباض و ریلکس کردن عضلات) استفاده شده سپس بازخورد این فرآیند به صورت سیگنالهای دیداری یا شنیداری به بیمار ارائه شده و بر اساس آن تمریناتی خاص به بیمار داده میشود.از این روش برای تقویت عضلات کف لگن، بهبود بی اختیاری های اداری و مدفوعی، یبوست، فلج بلز، اختلالات جنسی، بیش فعالی کودکان و…استفاده میشود. در کلینیک فیزیوتراپی فدک از به روزترین سیستم بیوفیدبک که شامل کانال های مربوط به ثبت امواج EMG عضلات و کانالهای مربوط به تحریک الکتریکی است به همراه نرم افزار های پیشرفته درمانی که به مقاصد درمانی مختلف طراحی شده اند استفاده میشود.
 • پارافین تراپی: یکی از روش های درمانی موثر برای تسکین درد و رفع خشکی مفاصل دست و پا می‌باشد در این روش از پارافین مذاب که در دمای مناسبی نگهداشته میشود جهت مقاصد درمانی استفاده میگردد.
 • ترکشن آتوماتیک ستون فقرات گردنی و کمری: در کلینیک فیزیوتراپی فدک با استفاده از دستگاه ترکشن تمام آتوماتیک انحرافات ستون فقرات، اسپاسم عضلات اطراف ستون فقرات و آسیبهای دیسک بین مهره‌ای درمان می‌شود.

کلینیک فیزیوتراپی فدک

آدرس و شماره تماس مرکز فیزوتراپی فدک در شیراز

آدرس: شیراز، بلوار مدرس، خیابان فضل آباد، کوچه 13، ساختمان پزشکی آریانا، طبقه فوقانی داروخانه دکتر سبحانی

شماره تماس: 0713726798409179352947

اشتراک‌گذاری

یک نظر

 1. اسکندر طلاب زاده پاسخ

  سلام من مراجعه کردم خدمت ایشان بسیار اخلاق خوب و بسیار در درمان حرفه ای بودند …مراجعه کننده هم مادربزرگ بنده بوده اند خداوند را شکر چند روزی هست درد عضلات ایشان بهتر شده است …

 2. غلام پاسخ

  سلام برای درد شد دیسک مراجعه کرده ام بعد از ۱۰ جلسه که فیزیوتراپی که با بنده انجام داده اند الان خیلی بهتر شده ام تشکر از ایشان ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *